Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityka prywatności

Lokalizacja

…Gdy pytasz mnie czym ojczyzna jest – odpowiem,
Czyś chociaż raz chodził po rynku w Krakowie…
Marek Grechuta
Jesteśmy dumni z tego, że naszą lokalizacją jest jedyne i niepowtarzalne miasto dawnych królów Polski, miasto artystów, tętniące historią i życiem kulturalnym. Jeżeli nie znacie Państwo Krakowa, możemy tylko pozazdrościć pierwszego spotkania. Jeśli natomiast wracacie Państwo do naszego miasta, cóż, nic w tym dziwnego, bo kto raz poczuje atmosferę Rynku Głównego, przespaceruje się po Plantach, wieczorem docierając do jednej z klimatycznych knajpek Kazimierza, z pewnością będzie chciał tutaj powrócić.
Topolowa Residence cieszy się doskonałą lokalizacją w centrum Krakowa, blisko serca życia kulturowego i centrum biznesu. Zaledwie 15 minut spaceru dzieli nas od Starego Miasta i malowniczego Rynku Głównego. W pobliżu hotelu znajduje się Opera Krakowska czy Teatr Słowackiego, a nowoczesne obiekty TAURON Areny oraz ICE Kraków są bardzo dobrze skomunikowane z naszą lokalizacją. Dla osób lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu nieopodal znajduje się Park Bractwa Kurkowego, Ogród Botaniczny oraz Planty Krakowskie.
Niewątpliwą zaletą położenia Topolowa Residence jest dostęp do środków transportu publicznego: 5 minutowy spacer dzieli hotel od dworca kolejowego Kraków Główny oraz od połączonych z nim dworca autobusowego MDA i Galerii Krakowskiej. Dojazd z lotniska Kraków Balice zajmuje ok. 25 minut samochodem, ok. 20 minut koleją.

Rynek główny

Największy średniowieczny rynek miejski oddalony jest od naszego obiektu o 15-20 minut spaceru.


Wawel

Spacer wzdłuż okalających Stare Miasto Plant pozwala w ok. 30 minut dotrzeć na zamek na Wawelu - dawną siedzibę królów Polski.


Kazimierz

Przy skorzystaniu z krakowskich tramwajów, bezpośredni dojazd do byłej żydowskiej dzielnicy Krakowa zajmuje ok. 10 minut.


Tauron Arena

Nowoczesna hala widowiskowo-sportowa znajduje się ok. 10 minut jazdy samochodem od naszego obiektu.


Kopalnia Soli w Wieliczce

Jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w okolicy Krakowa jest świetnie skomunikowana ze zlokalizowanym w pobliżu Topolowa Residence Dworcem Głównym.


Muzeum Auschwitz-Birkenau

Dojazd do położonego w Oświęcimiu historycznego obozu koncentracyjnego zajmuje ok. 1,5h. Na życzenie naszych Gości pomagamy w organizacji takiej podróży.

Magiczny Kraków